Co to jest tytuł meta
Tag tytułu to tytuł strony, który jest prawie zawsze używany w wynikach wyszukiwania. To bardzo ważna część SEO, ponieważ wyszukiwarki określają, czy strona jest odpowiednia dla zapytań określonych użytkowników. Tagi tytułowe w SEO służą również do przyciągnięcia uwagi użytkowników, pomagają zrozumieć, jakie informacje będą wyświetlane na stronie. Ale ranking SERPS to nie tylko miejsce, w którym użytkownicy widzą tytuł strony. I niezwykle ważne jest, aby zrozumieć.
1. Tytuł w kodzie HTML
Oto jak tytuł i tytuł meta wyglądają w kodzie. Możesz go skopiować jednym kliknięciem.
<html>
<głowa>
<meta name="title" content ="Bezpłatne narzędzie do sprawdzania SEO na stronie — uzyskaj teraz swój wynik SEO">
<title>Bezpłatne narzędzie do sprawdzania SEO na stronie — uzyskaj teraz swój wynik SEO</title>
</głowa>
</html>
2. Tytuł w SERP
SERP może być najważniejszym miejscem, ponieważ organiczne wyszukiwania są jednym z największych źródeł odpowiedniego ruchu na stronie.
3. Tytuł w mediach społecznościowych
Pamiętaj, że ludzie mogą udostępniać Twoje treści w mediach społecznościowych. Ile osób odwiedzi te linki, zależy od tego, jak dobry jest Twój tytuł. Zachowanie użytkowników w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych jest różne. Użytkownicy widzą określony SERP w wyszukiwarce w zależności od wprowadzonych przez nich zapytań. Ale chociaż korzystają z mediów społecznościowych, często nie mają jasnego celu. Dlatego czasami lepiej ustawić inny tytuł w tagach Open Graph.
4. Tytuł na karcie przeglądarki
Więcej otwartych kart użytkownik ma podczas pracy w przeglądarce, ważniejsze jest dla niego szybkie poruszanie się między nimi. I są dwa punkty, które mu w tym pomagają: favicon i tytuł strony.
5. Tytuł w zakładkach przeglądarki
Przydatne linki są zapisywane w zakładkach przeglądarki. Z dużym prawdopodobieństwem, jeśli użytkownik ma dużo zakładek, zapomni o czym jest strona. Dlatego też w tym przypadku konieczny jest wyraźny tytuł.
Dlaczego tytuł jest ważny
Tag tytułu jest ważny z dwóch powodów.
- Czynnik rankingowy. Jako jeden z 200 czynników rankingowych tytuł ma wpływ na to, czy Twoja strona będzie wyświetlana na górze według słów kluczowych, czy nie. Wpływ tytułu zależy od tego, czy zawiera słowo kluczowe, czy nie (i lepiej, jeśli tytuł zaczyna się od tego słowa kluczowego).
- Współczynnik konwersji. Jest to średni CTR (współczynnik klikalności) Twojej strony. Tę metrykę możemy uzyskać, sumując CTR ze wszystkich źródeł: wyników wyszukiwania organicznego, mediów społecznościowych, kart przeglądarki, komunikatorów itp. Poruszanie się po stronie użytkownika powoduje wiele decyzji. Za każdym razem, gdy odwiedza stronę, odpowiada na pytania: „czy jest to, czego teraz potrzebuję?” i „dlaczego ta strona, a nie inna?”. Jeśli Twój tytuł jest nudny, nieistotny i zbyt długi, istnieje duże ryzyko, że nikt go nie kliknie.
Jak sprawdzić metatag tytułu za pomocą naszego narzędzia do testowania?
Nasz kontroler to łatwy sposób na przetestowanie meta tytułu już teraz na stronie. Wystarczy wpisać adres URL i nacisnąć przycisk, a po kilku sekundach otrzymasz raport.
Po zakończeniu skanowania otrzymasz tekst tytułu sprawdzającego adresu URL. Dane dotyczące długości tytułu, aw przypadku wydania podpowiedź, jak to naprawić.
Jak stworzyć dobry tytuł metatagu
1. Dostępność
Wiersz tytułu witryny musi być wypełniony! W przeciwnym razie strona nie zostanie sklasyfikowana. Problem z brakującym tytułem musi zostać wykryty i naprawiony na czas.
2. Długość
Optymalna długość tytułu meta wynosi od 60 do 120 symboli, ale ponieważ użytkownik nie może wyświetlić więcej niż 60 znaków na stronie wyników wyszukiwania zdecydowanie zalecamy tworzenie tytułów, które nie przekraczają tego limitu. Problem polegający na tym, że tytuł SEO jest za krótki lub tag tytułu jest za długi, musi zostać naprawiony.
3. Trafność
Tytuł musi odzwierciedlać cel tej strony, to znaczy powinien odpowiadać jej zawartości. W przeciwnym razie popularne wyszukiwarki mogą wybrać je samodzielnie.
4. Użycie słowa kluczowego
W tytule metatagu należy umieścić najczęściej używane słowo kluczowe (w bezpośrednim wpisie) spośród osób biorących udział w promocji strony. Z reguły istnieje zalecenie, aby umieścić go jak najbliżej początku tekstu. Jest to problem, gdy w tytule strony nie znaleziono żadnych słów kluczowych.
Unikaj upychania się słów kluczowych. Czasami przydaje się kilka opisowych terminów w tytule, ale nie ma powodu, aby te same słowa lub wyrażenia pojawiały się wielokrotnie. Upychanie słów kluczowych może sprawić, że Twoje wyniki będą wyglądać jak spam dla Google i użytkowników.
Google Search Console
5. Brak duplikatów na stronie
Tag „title” powinien być użyty na stronie tylko raz, a jego miejsce znajduje się w bloku kodu „head”, a nie „body”! Należy naprawić problem polegający na znalezieniu wielu tagów tytułu.
6. Brak duplikatów na stronie
Jeśli to możliwe, stwórz unikalny tytuł dla każdej strony serwisu. Możesz sprawdzić wyjątkowość za pomocą Google, wystarczy wpisać tekst w bezpośrednim dopasowaniu w pasku wyszukiwania i przeglądać wyniki. Niezbędne jest poprawienie zduplikowanych tytułów stron w serwisie.
Wykryj zduplikowane tytuły w Twojej witrynie
Przeszukaj witrynę i dowiedz się, które strony mają zduplikowane tytuły
7. Atrakcyjność
Meta tytuł jest wyświetlany jako nagłówek artykułu w wynikach zapytania (nad adresem strony). Potencjalni odwiedzający Twoją stronę zdecydują się aktywować link lub nie, w zależności od tego, jak pouczający i atrakcyjny jest tytuł. Dlatego tytuł metatagu musi przyciągać odbiorców, aby pomóc Ci w sprzedaży. W tym przypadku najlepsza jest formuła zawierająca cząstki „jak”, „gdzie” i zalety usług lub towarów.
Tytuł = H1
Ważne pytanie brzmi, czy tag tytułowy i tag h1 mogą być takie same. Zdecydowanie zaleca się używanie tych samych słów i kombinacji słów dla tagów „title” i „h1”. Ale pamiętaj, lepiej nie używać tego samego tekstu dla obu z nich.
Tak. Istnieje wiele witryn WordPress, które mają dobre rankingi w wynikach organicznych, nawet z tym samym tytułem i h1 na stronie. Ale powinieneś zrozumieć, że te tagi mają różne cele.
Tag tytułowy to treść, która pomaga użytkownikowi wybrać między innymi Twoją stronę. Tutaj możesz użyć nazwy swojej marki, danych geograficznych i ceny.
Tag H1 to treść, która pomaga użytkownikowi jedynie wyjaśnić, o czym jest strona. Nie ma potrzeby umieszczania tutaj nazwy marki i ceny. Użytkownik już Cię wybrał.
Wyszukiwarki nie będą więc karać Twojej strony, jeśli tytuł i h1 będą takie same. Ale odwiedzający witrynę mogą w niektórych przypadkach być zdezorientowani.
Dlaczego Google może pokazywać inny tytuł
Czasami Google używa innej treści do tworzenia fragmentu strony, a nie treści z tagu tytułu. Możesz być z tego powodu zdenerwowany. Pamiętaj jednak, że Google zbiera mnóstwo danych. Mogą istnieć zapytania, dla których Twoja strona jest odpowiednia, ale tytuł nie. Nie możesz przewidzieć wszystkich przypadków.
Jeśli wykryjemy, że określony wynik ma jeden z powyższych problemów z tytułem, możemy spróbować wygenerować ulepszony tytuł z kotwic, tekstu na stronie lub innych źródeł. Czasami jednak nawet strony z dobrze sformułowanymi, zwięzłymi, opisowymi tytułami będą zawierały różne tytuły w naszych wynikach wyszukiwania, aby lepiej wskazać ich trafność dla zapytania. Powód jest prosty: tag tytułu określony przez webmastera jest ograniczony do statyki i jest stały niezależnie od zapytania.
Kiedy znamy zapytanie użytkownika, często możemy znaleźć alternatywny tekst ze strony, który lepiej wyjaśnia, dlaczego ten wynik jest trafny. Używanie tego alternatywnego tekstu jako tytułu pomaga użytkownikowi, a także może pomóc Twojej witrynie. Użytkownicy szukają w wynikach haseł zapytań lub innych oznak trafności, a tytuł dostosowany do zapytania może zwiększyć szanse, że klikną.
Pomoc Google Search Console
W poniższym filmie Matt Cutts szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób Google tworzy fragment kodu na podstawie treści strony.
Jak przeprowadzić audyt witryny pod kątem tytułu problemy z reklamą
Pamiętaj, że istnieje bardzo mała liczba stron internetowych, które nie mają problemów technicznych. Najprawdopodobniej Twoja witryna ma problemy z tytułami. Aby je wykryć, uruchom audyt w powyższym formularzu. Po zakończeniu otrzymasz raport podobny do tego obrazka.
Zbadaj swoje problemy i zwróć uwagę na najcenniejsze strony na początku, korzystając z oprogramowania do monitorowania SEO.
Jak Google Search Console może pomóc
Google Search Console może pomóc w ustaleniu, które słowa kluczowe są najbardziej odpowiednie dla Twojego tytułu. Przed opublikowaniem nowej strony prawdopodobnie przeprowadziłeś analizę słów kluczowych. Po opublikowaniu strony możesz odkryć, że Google rankinguje Twoją stronę według słów kluczowych, których się nie spodziewałeś.
Na przykład pierwszy tytuł czytanej teraz strony nie zawiera słowa kluczowego „seo”. Odkryliśmy jednak, że ta strona zaczyna być uszeregowana według fraz zawierających to słowo kluczowe. Odświeżyliśmy więc tytuł i dodaliśmy nowe słowo kluczowe.